Masz pytania? Zadzwoń!
609 609 833 / 603 473 163
SilesiaTherm

Oferta

Nasza firma jest owocem doświadczeń nabytych przez lata pracy zawodowej w branży instalacji grzewczych oraz przy pracach wykończeniowych budynków mieszkalnych. Specjalizujemy się głównie w montażu instalacji solarnych, w wykonywaniu izolacji dachów płaskich, poddaszy nieużytkowych, zabudowy gipsowej w poddaszach użytkowych, oraz ścian w domach o konstrukcji szkieletowej, opartej na metodzie wdmuchiwania granulatu włókien celulozy oraz wełny mineralnej.

Izolowanie metodą wdmuchiwania

Wełna skalna Druga dziedzina działalności naszej firmy - izolowanie metodą wdmuchiwania granulatu włókien celulozy i wełny skalnej, zrodziła się w wyniku potrzeby naprawy źle wykonanej izolacji poddasza we własnym domu oraz w domu moich rodziców.

Nie chcąc rujnować swojego budżetu domowego poprzez wysokie koszty ogrzewania domu oraz całkowite zniszczenie już wykonanej zabudowy z płyt gipsowych, zdecydowaliśmy się na naprawę izolacji poddasza użytkowego metodą wdmuchiwania granulatu celulozy.

Obserwacja powszechnych rozwiązań izolacyjnych na naszym rynku (zastosowanie wełny izolacyjnej w rolce), ze względu na ich niedoskonałość, a niejednokrotnie niestaranność w ich wykonaniu, skłoniła nas do poszerzenia działalności o wykonywanie izolacji nowoczesną, innowacyjną metodą wdmuchiwania granulatu wełny i celulozy.

Maszyna wytwarzająca odpowiednie ciśnienie podawanego granulatu oraz specjalistyczne dysze zapewniające dotarcie do każdego zakamarku izolowanej powierzchni, gwarantują spełnienie podstawowej zasady dobrej izolacji tj. ciągłości w izolacji.

W jaki sposób wykonujemy ocieplenia

Dmuchiwanie izolacji W zależności od konstrukcji dachu istnieje możliwość aplikacji izolacji: od strony zewnętrznej dachu (jeżeli dach jest pokryty dachówką), lub od strony strychu. Jeżeli wcześniejsze dwa sposoby nie mogą być zastosowane, wówczas wykonuje się ją od strony wewnętrznej, poprzez wycięcie tzw. "kieszeni” (prostokątów o wymiarze ok. 20x50 cm), wyciągnięcie starej warstwy izolacyjnej, a następnie zasypanie oczyszczonej uprzednio przestrzeni granulatem materiału izolacyjnego. Tym sposobem uzyskujemy pewność, iż zaizolowana przestrzeń jest całkowicie wypełniona i pozbawiona mostków termicznych.

Metody przez nas stosowane gwarantują 100 % pewność uzyskania jednolitej warstwy izolacyjnej. Metoda przez nas stosowana odróżnia naszą firmę od firm konkurencyjnych, uzupełniających braki w warstwie izolacyjnej metodą polegającą na intuicyjnym wypełnianiu (bez możliwości wizualnej kontroli) poprzez wykonywanie niewielkich otworów w płytach kartonowo-gipsowych, a następnie uzupełnianiu pustek w warstwie izolacyjnej przy pomocy dyszy.

Wykonana przez nas izolacja, porównując ją z powszechnie stosowaną tzw. "izolacją z rolki" o gęstości od 10-20 kg/m3, charakteryzuje się znacznie większą gęstością (przy izolowaniu skosów poddasza użytkowego gęstość warstwy izolacyjnej osiąga poziom ok. 50 kg/m3). Gwarantuje to użytkownikowi lepsze parametry izolowanej przegrody budowlanej oraz zapobiega jej osuwaniu się, co jest wadą rozwiązań opartych na izolacji z "rolki".

Nasze rozwiązanie, spełnia oczekiwania klienta początku XXI wieku, nastawionego na oszczędność eksploatacji własnego domu oraz ochronę środowiska naturalnego.

Wykonujemy izolacje tylko materiałami renomowanych producentów: Thermofloc, Paroc.

Korzyści prawidłowego docieplenia

Korzyści wynikające z prawidłowego docieplenia:

  • oszczędność energii wraz z zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do środowiska,
  • poprawa mikroklimatu pomieszczeń (latem-chłodniej, zimą- cieplej),
  • zmniejszenie kondensacji pary wodnej, będącej przyczyną rozwoju pleśni i grzybów,
  • wyciszenie wnętrza budynku.

Nasza metoda ma zastosowanie, zarówno w przypadku naprawy wadliwie wykonanej izolacji jak i na etapie wykończenia nowo wybudowanego budynku!

Instalacje solarne

Kolektor słoneczny W obszarze instalacji solarnych kompleksowo pomagamy Inwestorom w uzyskiwaniu dotacji na kolektory słoneczne, w ramach gminnych programów ograniczenia niskiej emisji oraz programów ogólnopolskich.

Wykonywane przez nas instalacje oparte są wyłącznie na markowych produktach: Hartmann, Steca, Winkelmann, Kingspan, GreenOneTec, Austria Email, które gwarantują niezawodność i trwałość wykonanych instalacji

SilesiaTherm

Siedziba firmy

ul. Fredry 57
41-400 Mysłowice

Dane do faktury

NIP: 222 080 46 41
REGON: 243479112

Adres e-mail

biuro@silesiatherm.pl

Kontakt

Izolacje: 609 609 833
Kolektory słoneczne: 603 473 163

Artykuły